Przegląd marca 2021 w Czarnych, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Czarnych czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Czarnych czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Czarnych najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Nowy lockdown, nowe MEMY. Trzecia fala koronawirusa omija tylko kościoły”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd marca 2021 w Czarnych: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nowy lockdown, nowe MEMY. Trzecia fala koronawirusa omija tylko kościoły

No to ma mamy całkowity lockdown, trudno już doliczyć się który, ale o dziwo ma się skończyć tak jak ten poprzedni, bardziej lajtowy - 9 kwietnia. Wciąż nie wiadomo jednak, czy to efekt prognoz wirusologów, czy też przez przypadek ma to coś wspólnego z zaplanowanymi dzień później obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej. Kościoły na Wielkanoc w każdym razie pozostają otwarte, choć ze zaostrzonymi limitami. Zobaczcie najlepsze memy o kolejnych obostrzeniach. Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami >>>

📢 Papież Franciszek ukarał abp. Sławoja Leszka Głódzia! Internet gorzko o "konsekwencjach" [MEMY]

Były metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głodź oraz bp kaliski Edward Janiak ukarani przez papieża Franciszka za wielokrotne tuszowanie przypadków pedofilii w podległych im parafiach. O konsekwencjach poinformowała Nuncjatura Apostolska w Polsce. Tymczasem polscy internauci, jak przy wielu okazjach, gorzko komentują decyzję Stolicy Apostolskiej, bo wśród konsekwencji dla obu duchownych, jest nakaz zamieszkania poza archidiecezją (Głódź ma olbrzymią posiadłość na Podlasiu, w której prawdopodobnie już mieszka), a także, co wywołuje najwięcej komentarzy, nakaz wpłaty na rzecz fundacji pomagającej ofiarom pedofilli...kwoty, o której ma zdecydować sam.

📢 Puszki i butelki po alkoholu, gruz i ryby w śmietniku … na cmentarzu w Czarnem. Burmistrz Piotr Zabrocki chce z tym procederem walczyć

W Czarnem próbują walczyć z mieszkańcami, którzy do śmietników na cmentarzach wrzucają „domowe” śmieci. Jak przyznaje burmistrz Piotr Zabrocki w planach są dość zaskakujące rozwiązania.

Prasówka marzec Czarne: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Czarnych. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Poszukiwani pedofile. Widziałeś ich? Rozpoznajecie kogoś? Można pomóc policji

POLICJA. Mundurowi z całej Polski tropi 35 osób, poszukiwanych w związku z czynami o charakterze pedofilskim. Chodzi o obcowanie płciowe z małoletnimi, zmuszanie do tych stosunków, prezentowanie pornografii itd. Za przestępstwa tego typu art. 200 kodeksu karnego przewiduje 15 lat więzienia. Wizerunki i rysopisy poszukiwanych znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Zobaczycie je w Gorzowie? Natychmiast dzwońcie na policję! Te panie są poszukiwane

Te kobiety są poszukiwane przez policję w całym kraju. Nie mają jeszcze 25 lat. Sprawdźcie listę poszukiwanych.

📢 "Królowe życia" - tak mieszkają gwiazdy programu TTV! Dagmara Kaźmierska i inne królowe życia pokazują mieszkania i archiwalne ZDJĘCIA

Królowe życia: Jak żyją, spędzają wolny czas i mieszkają? Uczestnicy programu TTV zyskali w sieci dużą popularność. Chętnie z niej korzystają dzieląc się z fanami wycinkami ze swojego życia – jak kiedyś wyglądała Dagmara Kaźmierska – najpopularniejsza królowa życia? Jak mieszka Sylwia Peretti i Anna Renusz? Zobaczcie jak wygląda iście królewska codzienność gwiazd popularnego programu TTV!

📢 Ślub od pierwszego wejrzenia 5. Kim są uczestnicy? Kto z kim będzie w parze? 28.03.2021

"Ślub od pierwszego wejrzenia" to program, który budzi wielkie emocje, a obecnie oglądamy już 5. sezon. Kim są uczestnicy programu i jak sparowali ich eksperci? Kto z kim będzie tworzył małżeństwo? Poznaj bliżej uczestników programu "Ślub od pierwszego wejrzenia"!

📢 TELEKAMERY 2021: TVP oburzone. Zobaczcie MEMY! Internauci się bawią, a Kurski się denerwuje

TELEKAMERY 2021: TVP jest oburzone wynikami, a internauci... mają ubaw. Zobaczcie memy! Telekamery to coroczny plebiscyt, w którym nagradzane są osoby związane z telewizją, a także produkcje, takie jak seriale, czy programy emitowane na antenie. 24. edycja plebiscytu TELEKAMERY 2021 przyniosła jednak niesmak dla TVP. W wydaniu "Wiadomości" pojawiła się informacja, że stacja "wyraża niesmak skrajnie niewiarygodnym przebiegiem plebiscytu". Co na to internauci? Nagrodzili TVP memami - zobacz je w galerii zdjęć.

📢 Rośnie liczba bezrobotnych w powiecie człuchowskim i źle to wygląda na tle województwa. Gdzie przybyło najwięcej osób bez pracy?

Ponad 550 osób bezrobotnych przybyło w powiecie człuchowskim w porównaniu do początku 2020 roku. W powiecie człuchowskim stopa bezrobocia jest dwa razy wyższa niż w skali województwa pomorskiego i kraju.

📢 Polską szczepionka na COVID produkowaną pod Łodzią? Czy Mabion jest producentem polskiej szczepionki na koronawirusa? 25.03.2021

Polską szczepionka na COVID produkowaną pod Łodzią? Czy Mabion jest producentem polskiej szczepionki na koronawirusa? Kiedy powstanie Polska szczepionka produkowana pod Łodzią? "Polska dołączy do krajów, w których produkowane są szczepionki przeciw COVID-19" – ogłosił przed tygodniem rząd. W jakim stopniu preparat, w którego wytwarzanie włączy się spółka Mabion spod Łodzi, faktycznie będzie z Polski? I skąd w naszym kraju wzięli się partnerzy amerykańskiej firmy Novavax, od której Unia Europejska chce kupić co najmniej 100 milionów dawek szczepionek?

📢 Dochodzenie kanoniczne byłego proboszcza parafii w Czarnym zawieszone. Jest kapelanem na Mazurach

Były proboszcz parafii w Czarnym Włodzimierz Skoczeń wrócił do służby duszpasterskiej. Nie chce rozmawiać na temat wydarzeń z Krzemieniewa, kiedy w lipcu 2020 r. leśniczy zabił swoją żonę i popełnił samobójstwo. Przyczyną miały być bliskie kontakty kobiety z księdzem. Tak miało wynikać z listu pożegnalnego Jacka M.

📢 W Czarnem trwa duża inwestycja - remont ulic Strzeleckiej, Południowej i Pomorskiej. Przebudowany zostanie też most

Ruszyły prace przy remoncie trzech dróg w Czarnem.

📢 Zobacz gwałcicieli, których szuka policja. Oto ich nazwiska i zdjęcia

Są bardzo niebezpieczni i cały czas się ukrywają. Pomóż policji ich złapać. Jeśli ich widziałeś - dzwoń na 112. Podstawy poszukiwań: Art. 197 § 1 Doprowadzanie innej osoby przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem do obcowania płciowego (zgwałcenie) - typ podstawowy. Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl. Stan poszukiwań na 3 marca 2021 roku.

📢 57-latek groził wysadzeniem domu niedaleko Czarnego! Miał przy sobie arsenał broni, w tym bomby. Został zatrzymany przez policjantów

Samodzielnie skonstruowane ładunki wybuchowe, przerobiony karabin z tłumikiem, broń palną przerobioną z ręcznej latarki i amunicję - to wszystko znaleźli policjanci u 57-letniego mieszkańca małej wsi w gminie Czarne. Został zatrzymany.

📢 Junak, WSK, SHL, osa. Polskie motocykle z PRL-u wciąż pojawiają się na rynku i osiągają niezłe ceny

Polskie motocykle produkowane w PRL wciąż pojawią się na rynku i znajdują swoich amatorów. Są obiektem pożądania wielu miłośników motoryzacji i zapaleńców, którzy potrafią przywrócić im dawną świetność. Dziś niektóre egzemplarze osiągają ceny przyprawiające o ból głowy.

📢 Wojsko sprzedaje pojazdy. Peugeot, opel, iveco, honker, star, UAZ. Auta osobowe, terenowe i ciężarowe. Co kupić od AMW? [10.03.2021]

Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu. W ofercie są auta osobowe, dostawcze, mikrobusy, terenówki, ciężarówki i samochody specjalistyczne. Agencja Mienia Wojskowego oferuje też m.in. cysterny oraz karetki, a nawet wielką łódź ratunkową. Sprawdź, co sprzedaje wojsko!

📢 Pomysły bez granic... Rzeczywistość zaskakuje! Trudno w to uwierzyć! Przekonaj się i zobacz te zdjęcia

Rzeczywistość... zaskakuje! Blok ocieplony ale bez jednego piętra, balkon bez drzwi, ścieżka rowerowa przecięta barierami, zatoczka autobusowa obsadzona drzewami, samochód pod wiatą dla wózków z marketu, pizza w kształcie orła... - to tylko niektóre absurdalne pomysły nadesłane na facebookowy fanpage "Zaufaj mi, jestem Architektem!". Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Deep Nostalgia pozwala "ożywiać" twarze jak w filmie. Zobaczcie "żywe" zdjęcia burmistrza Szybajło i Jezusa, Mona Lisy czy też Kopernika

Technologia pozwala na coraz to nowsze eksperymenty. Dzięki aplikacji Deep Nostalgia możemy "ożywić" naszych ... zmarłych bliskich na podstawie starych rodzinnych zdjęć. My aż tak daleko nie poszliśmy, ale eksperymentalnie "ożywiliśmy" zdjęcia znanych mieszkańców powiatu człuchowskiego.

📢 W Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym w Czarnem rok szkolny rozpoczynają dwa razy - we wrześniu oraz w lutym

Nie tak dawno w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym w Czarnem zakończył się i rozpoczął nowy rok szkolny. Wszystko dlatego, że w tym przypadku inauguracja jest dwa razy w ciągu roku – tradycyjnie we wrześniu oraz również w lutym.

📢 Drugi raz remis w pojedynku MKS Debrzno – Czarni Czarne. Tym razem obie drużyny strzeliły po jednym golu

Zarówno w sierpniu, jak i teraz w marcu między drużynami MKS Debrzno i Czarni Czarne padł remis. Po bezbramkowym meczu w Czarnem, tym razem oba zespoły strzeliły po jednym golu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie