Słupska Klasa Okręgowa. MKS Debrzno pokonał lidera

Piotr Furtak
Słupska Klasa Okręgowa. MKS Debrzno pokonał lidera. Piłkarze MKS-u Debrzno pokonali w meczu szóstej kolejki Słupskiej Klasy Okręgowej Garbarnię Kępice 3:2. To spore osiągnięcie tym bardziej, że do tej pory Garbarnia wygrywała wszystkie spotkania i była zdecydowanym liderem w tabeli. Mecz rozgrywany był w Kępicach.

To nie był łatwy mecz, tym bardziej, że po 28 minutach przegrywaliśmy już 0:2 – mówi Sebastian Michno, prezes MKS-u. – Przełomem w meczu była bramka kontaktowa zdobyta przez Pawła Władyczaka w 42 minucie. Na drugą połowę wyszliśmy pokrzepieni tym trafieniem. Już w 51 minucie Sebastian Stalka dośrodkowywał z rzutu wolnego. Piłka trafiła do Pawła Władyczaka, który doprowadził do remisu. Ostatnia bramka padła po asyście Pawła Władyczaka, który dograł do Bartka Rutyny, a ten zdobył trzecią bramkę. Wprawdzie pod koniec spotkania pod naszą bramką było bardzo gorąco, Garbarnia za wszelką cenę chciała doprowadzić przynajmniej do remisu, ale ostatecznie to my wygraliśmy. Dla nas to bardzo cenne tym bardziej, że piłkarze Garbarni nie przegrali w Kępicach od blisko roku.

Garbarnia Kępice – MKS Debrzno 2:3 (2:1)
Bramki: 1:0 Mateusz Słumiński (15), 2:0 Patryk Sieradzki (28), 2:1 Paweł Władyczak (42), 2:2 Paweł Władyczak (51), 2:3 Bartosz Rutyna (75)
MKS: Słonka – Lica (77 Płóciennik), Stalka, Łukaszewski, Szczubiał, Klejdysz (76 Marczak), Władyczak, Kawczak, Masternak (90 Góra), Wegner (90+1 Kałdowski), Rutyna

Przyzwoicie radziły sobie również pozostałe drużyny piątoligowe reprezentujące powiat człuchowski. Piast Człuchów w sobotę aż 6:0 pokonał na własnym boisku Lipniczankę Lipnica. Bramki zdobywali: Łukasz Czarnowski (7), Dawid Wachnik (12), Jarosław Kozłowski (30 – samob.), Bartosz Urbaniak (87), Arkadiusz Zachajczuk (90) i Wojciech Wolański (90+2).
Czarni Czarne na własnym boisku zremisowali ze Słupią Kobylnica 1:1. Bramkę dla Czarnych zdobył Adam Szaciukiewicz.
Sokół Wyczechy pokonał na wyjeździe Wybrzeże Objazda 3:0.
Niestety wysoką porażką zakończyło się spotkanie jedynego czwartoligowca reprezentującego powiat człuchowski. W sobotę Brda uległa na własnym boisku Gedanii Gdańsk 1:4. Jedyną bramkę dla Brdy zdobył Jędrzej Pilarski.