Przegląd tygodnia w Czarnych, najważniejsze wydarzenia od 12.04 do 18.04.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Czarnych czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Czarnych czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Czarnych, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.04 a 18.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Msza święta online w niedzielę 19.04.2020. Transmisja na żywo nabożeństwa u gdańskich Dominikanów. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego”?

Przegląd tygodnia Czarne od 12.04 do 18.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Msza święta online w niedzielę 19.04.2020. Transmisja na żywo nabożeństwa u gdańskich Dominikanów. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego

Msza święta online w niedzielę 19.04.2020 roku. Gdzie oglądać transmisje na żywo w internecie (Youtube) i w telewizji? Sprawdźcie program TV relacji mszy świętych. Skąd 19 kwietnia można obejrzeć nabożeństwo? Transmitować będziemy na żywo na naszym Facebooku mszę św. u Dominikanów w Gdańsku.

📢 Zmiany dla kierowców od lipca 2020 - Prawo jazdy, limity prędkości i pierwszeństwo na drogach [19.04.2020]

Kierowcy, przed wami zmiany. Od lipca w życie wchodzą nowe przepisy, do których muszą dostosować się wszyscy kierowcy. Teoretycznie mają one poprawić bezpieczeństwo na drogach. Czy tak będzie w rzeczywistości? To się dopiero okaże. Na pewno kary za złamanie nowych przepisów będą dotkliwe – od lipca możesz stracić prawo jazdy za nowe wykroczenie.

📢 Koronawirus na Pomorzu. LPP i pomorski samorząd wesprą domy pomocy społecznej

Samorząd Województwa Pomorskiego i gdańska firma odzieżowa LPP wesprze pomorskie domy pomocy społecznej. Koncern przekaże na rzecz DPS-ów 20 tys. masek ochronnych, natomiast pomorski samorząd zakupi dla DPS-ów maseczki uszyte przez Zakład Aktywności Zawodowej w Sztumie.

Tygodniowa prasówka 12.04-18.04.2020 Czarne: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Czarnych. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mandaty w dobie koronawirusa. Memy o policji to coś, na co czekaliście. Policja spisuje, a internet komentuje - zobacz memy [18.04.20]

Mandaty w dobie koronawirusa stały się obiektem wielu żartów - policja ścigająca za każde możliwe odstępstwo od obostrzeń wprowadzonych przez wzgląd na epidemię wywołała lawinę komentarzy i memów. Radosna twórczość internautów jak zwykle poprawia humor. Czy zachowanie policji jest poprawne? Czy faktycznie trzeba ścigać Polaków za każde odstępstwo? Wielu internautów uważa, że policja stanowczo przesadza. Swoją frustrację i cięte poczucie humoru wyrażają w memach.

📢 Na działkę prywatną można wejść bez zgody właściciela. Tarcza antykryzysowa 2.0 ułatwia usuwanie awarii

Rząd wprowadził przepisy, które zwiększą uprawnienia pracowników m.in. zakładów energetycznych i wodociągowych do wstępu na prywatne działki.

📢 Co wolno od poniedziałku, 20 kwietnia? Nowe przepisy

Pierwsze ograniczenia, które zostaną zniesione w poniedziałek, 20 kwietnia, oraz kolejne etapy poluzowywania obostrzeń, których daty mają być ogłaszane sukcesywnie - to przedstawili premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski na czwartkowej konferencji. Co od poniedziałku będzie można, a czego nie wolno? Sprawdzamy.

📢 Premier przedstawił plan powolnego znoszenia obostrzeń. Jakie zakazy zostaną zniesione i kiedy? Otwarcie lasów, złagodzone przepisy w handlu

Zniesienie zakazu wstępu do lasów, rozluźnienie restrykcji w handlu i kolejne kroki odmrażania gospodarki bez konkretnych terminów. "Nakaz noszenia maseczek będzie obowiązywał aż do wynalezienia szczepionki na koronawirusa" - powiedział Szumowski. Znoszenie wprowadzonych restrykcji ma być pierwszym krokiem do tzw. odmrażania gospodarki. O 4 etapach znoszenia ograniczeń mówili premier i minister zdrowia mówili na czwartkowej konferencji.

📢 Premier prosi telekomy o lokalizację osób na kwarantannie. Orwell 2020? Wszystko po to, żeby zahamować liczbę zakażeń

„Rzeczpospolita” informuje , że rząd po cichu poprosił telekomy w Polsce, by te zbierały dane telefonów, m.in. osób przebywających na kwarantannie. Tak ustaliły organizacje pozarządowe. Pobierane dane miały wskazywać lokalizację śledzonych osób.

📢 Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie chojnickim!

Zakażona to kobieta w średnim wieku. Pracowała w aptece przy ul. Świętopełka w Chojnicach. Apteka - jak ustaliliśmy - została zamknięta. Osoby, które miały styczność z chorą będą skierowane na kwarantannę.

📢 Powiat człuchowski. Ceny paliw pikują w dół. Szukamy rekordu

Nasz czytelnik Piotr Furtak sprawdził jak plasują się ceny na losowo wybranych stacjach paliw.

📢 Gdzie są zakażeni w województwie pomorskim? Koronawirus na Pomorzu: mapa online i lista zakażonych wirusem SARS-CoV-19. Wykresy i statystyki

Zakażone koronawirusem na Pomorzu, według danych Ministerstwa Zdrowia i sanepidu, jest już 207 osób. Część z nich jest hospitalizowana, część przebywa w kwarantannie domowej i izolacji. Nie żyją 2 osoby z Pomorza zakażone koronawirusem. Zasięg koronawirusa w Polsce z dnia na dzień jest coraz większy. Jest już ponad 8,7 tysiąca zakażonych w kraju. Rząd zaostrzył zasady obowiązującego stanu epidemii, zakazując wychodzenia bez szczególnej potrzeby z domów i poruszania się. W których powiatach na Pomorzu mamy już potwierdzone osoby z zakażeniem wirusem?

📢 Żabka sprzedaje jednorazowe maseczki bez zysku! Są tanie

Sieć Żabka wprowadziła do sprzedaży maseczki ochronne w bardzo niskiej cenie! Z deklaracji firmy wynika, że całkowicie zrezygnowano z zysków mogących napłynąć ze sprzedaży tego produktu. Blisko 8 milionów maseczek jednorazowego użytku udostępniono w sklepach Żabka na terenie całego kraju. Maseczki można zakupić w opakowaniach po 10 sztuk za 16,17 zł, czyli 1,62 zł za sztukę. Sieć Żabka zapewnia, że kolejna tura jednorazowych maseczek ochronnych pojawi się w sklepach już w przyszłym tygodniu.

📢 Mandaty związane z epidemią. Przyjmować czy nie? Radca prawny wyjaśnia

Co jeśli policja będzie chciała wystawić nam mandat? "Po prostu odmów przyjęcia. (...) W sądzie będziesz mieć okazję wyłożyć swoje racje" - wyjaśnia radca prawny. Zachęca, by nie wdawać się z funkcjonariuszami w spory o to, czy przepisy są zgodne z konstytucją.

📢 Maseczki na poczcie. Będą dostępne w placówkach Poczty Polskiej najpóźniej 20 kwietnia. Mają kosztować po 9,99 zł za sztukę!

Poczta Polska wprowadza do sprzedaży maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Będą dostępne dla klientów w placówkach pocztowych oraz sklepie internetowym spółki po 9,99 zł za sztukę. Z czasem w ofercie pojawić ma się także żel do dezynfekcji rąk.

📢 Pomorze ma najmniejszą zapadalność na COVID-19

Pomorze jest w tym momencie regionem z najmniejszą zapadalnością na COVID-19 w całym kraju. Zapytaliśmy ekspertów w jaki sposób interpretować dane zaprezentowane przez Główny Inspektorat Sanitarny. Specjaliści podkreślają, że wiarygodność statystyk zapewnia obecnie między innymi zwiększenie liczby wykonywanych testów. Aktualnie czas oczekiwania na wyniki spadł do około 24 godzin.

📢 Rząd znosi część ograniczeń obowiązujących z powodu epidemii koronawirusa. Kiedy będzie można wyjść do parku, lasu czy na plażę? 16.04.2020

Rząd przygotował 4 etapy przywracania gospodarki do stanu sprzed epidemii. Plan nie zawiera terminów. Podany tylko, że w pierwszym etapie, który rozpocznie się 20.04.2020 roku zniesiony zostanie zakaz wejść do lasów i parków. Pojawią się także rozluźnienia restrykcji w handlu. Wszystko to jednak pod warunkiem ścisłego przestrzegania przez Polaków zasad: bezpiecznych odległości i noszenia maseczek.

📢 Za młode na małżeństwo

Nawet 223 miliony osób na całym świecie to dziewczęta przedwcześnie wydane za mąż. Zdarza się, że to jeszcze dzieci w wieku nie przekraczającym 11 lat! Zmuszanie dziewczynek do małżeństwa to proceder szczególnie rozpowszechniony w Indiach. Już w niedzielę 19 kwietnia, o godz. 11:30 w TVN kolejny odcinek serialu „Efekt Domina”. Dominika Kulczyk pokaże w nim sytuację dziewcząt w Indiach.

📢 Koronawirus: czy możemy już mówić o kryzysie gospodarczym? Co z kredytami, płynnością finansową? Ekspert radzi

To kolejny tydzień pandemii. Czy możemy już mówić o kryzysie gospodarczym? Niektóre biznesy od tygodni nie mogą prowadzić swojej działalności i wymyślają kolejne sposoby na przetrwanie. Pracownicy tracą pracę, a zobowiązania pozostają niezmienione. Jak finansowo przeżyć pandemię koronawirusa? Zapytaliśmy eksperta. Sam wybierasz pytanie, które Cię interesuje. Informacje zawsze czerp ze sprawdzonych źródeł.

📢 Rzeczywistość zaskakuje, nie daj się zaskoczyć

W 2018 uruchomiony został projekt „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię”, umożliwiający mieszkańcom województwa pomorskiego skorzystanie z darmowych badań profilaktycznych. W związku z aktualną sytuacją w kraju i pandemią koronawirusa, zaplanowane do końca tego roku profilaktyczne badania kolonoskopowe raka jelita grubego zostały wstrzymane do odwołania. Z momentem ustąpienia pandemii mieszkańcy województwa pomorskiego będą mogli ponownie z nich skorzystać.

📢 Gdzie kupić maseczkę? W internecie pojawiło się wiele ofert. Każdy może dla siebie wybrać oryginalny fason maseczki wielorazowej

Od czwartku 16 kwietnia 2020 w Polsce będzie obowiązywać nakaz zakrywania twarzy - wszyscy będą mieli obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy. Oznacza to, że wszyscy musimy zaopatrzyć się w maseczki. Rynek zareagował szybko - w internecie pojawiło wię wiele ofert. W sprzedazy są maseczki, które są wykonane z różnego rodzaju materiałów. Można dobrać dla siebie fason, kolor i materiał. Są maseczki dla dzieci, dla starszych, dla wielbicieli... rowerów, filmów, a nawet skórzane z ćwiekami. Zobaczcie galerię maseczek, które pojawiły się w ofercie sklepów w ostatnim czasie.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie